Vellykket første dag på KM

Kretsmesterskapet i langrenn for Oppland skikrets blir i helgen arrangert på Dombås Skiarena. Sprint og et distanseløp står på programmet for de to dagene.

Malin Hoelsveen som representerer Raufoss IL Langrenn var overlegen i J13-finalen. 

Nyheter

Lørdag sto sprint i klassisk stil på programmet for 13-åringene og opp til senioralder. Løperne gikk først en prolog, før de senere gikk mot hverandre i heat. Arrangementet fløt godt, selv om det er litt hektisk når det er sprint.

Mange folk i start- og målområdet før finaleheatene startet. 

- Jeg syns det har gått greit så langt. Det kan være litt kaos på sprint, spesielt med de yngre, der sprint er nokså nytt, forteller rennleder Erland Kirkebøen Husom, etter at 13- og 14-åringene var ferdig med sin distane lørdag.

- Vi har holdt tidsskjema bra så langt, tilføyer Husom, som for første gang er rennleder på Dombås.

Sur vind

Selv om temperaturen var på -9 grader kjentes vinden godt i ansiktet, og snøen skapte litt utfordringer i klassisksporet.

- Det er litt utfordrende med løypene, når snøen blir blåst inn i sporet som i dag, forteller Husom.

Det ble også knall og fall i G13-finalen på oppløpet, da Simen Smeby Furseth gikk i bakken. William Tømterud fra Harestua IL går forbi. 

De yngste klassene 8-12 år går ikke sprint, og skal bare gå intervallstart på søndag. Klassene fra 13 år og oppover skal gå fellesstart når KM fortsetter søndag.

Her er resultatene fra lørdagens sprint etter finaleheatene:

J13

PlassNavnKlubbProlog-tidPlassering prolog
1Mari Schøyen StiansenLillehammer Skiklub02:24,92
2Hedda StenumgardRingebu/Fåvang SK02:23,01
3Ruby SerrouyaLillehammer Skiklub02:29,23
4Celine StorlienLillehammer Skiklub02:31,14
5Marthe Olsen KatnosaSvea Skilag02:31,25
6Andrea Storlien UlenLillehammer Skiklub02:34,96
7Ida GammelmoSvea Skilag02:53,87

Mari Schøyen Stiansen fra Lillehammer Skiklub tok seieren rett foran Hedda Stenumgard i J13-finalen. 

G13

PlassNavnKlubbProlog-tidPlassering prolog
1Henrik BergGjøvik SK02:06,72
2Sindre Østlien EvensenVind IL02:04,11
3Edvald Smogeli OpsannFollebu SK02:26,86
4William TømterudHarestua IL02:21,23
5Simen Smeby FursethVind IL02:21,34
6Håvard ØiomJevnaker Idrettsforening Ski02:24,55
7Magnus Moslet EvensenRaufoss IL Langrenn02:29,27
8Jørgen Holm GrønengLillehammer Skiklub02:33,38
9Gunnar Astor BergumØyer-Tretten IF02:45,99
10Mathias Brenna AaserudBrandbu IF02:47,310
11Kristian SkatteboSør-Fron IL02:47,811
12Audun TorsethLillehammer Skiklub02:54,612
13Lars Martin MøllerDombås IL03:02,113

Henrik Berg fra Gjøvik SK vant G13-klassen foran Sindre Østlien Evensen som representerer Vind IL. 

J14

PlassNavnKlubbProlog-tidPlassering prolog
1Malin HoelsveenRaufoss IL Langrenn02:06,01
2Hedda NyhagenRogne IL02:20,65
3Iris Tollan BrandhaugLillehammer Skiklub02:15,43
4Stine Ludahl LagethonØyer-Tretten IF02:15,02
5Karen VestengSvea Skilag02:23,07
6Ingeborg Buskenes RingstadLillehammer Skiklub02:27,38
7Iselin Stangstuen KjeldsbergVind IL02:22,56
8Ane Robøle FegriØystre Slidre IL02:32,89
9Synne DragerengenRaufoss IL Langrenn02:16,54

G14

PlassNavnKlubbProlog-tidPlassering prolog
1Oskar Stenberg ØienØyer-Tretten IF01:57,01
2Mathias HoelsveenRaufoss IL Langrenn02:02,12
3Casper Engum NilsenVind IL02:11,05
4Edvard HaugenSkjåk IL02:03,93
5Elling BrobergJevnaker Idrettsforening Ski02:10,84
6Lars HeggenHarestua IL02:11,66
7Heine Steinar SandvoldØyer-Tretten IF02:12,97
8Emil Silseth RoenSvea Skilag02:21,28
9Simen Monsrud WienHarestua IL02:24,49
10Markus Bryan GrøtheTormod Skilag02:27,510
11Magnus Løfsgaard JetlundSør-Fron IL02:28,711
12Ola VoleLom IL02:35,112

Oskar Stenberg Øien (54) tok seieren i G14-klassen foran Mathias Hoelsveen. Bak kjemper Casper Engum Nilsen og Edvard Haugen om tredjeplassen. 

J15

PlassNavnKlubbProlog-tidPlassering prolog
1Maria Lykken HamreSøre Ål IL03:13,63
2Oline VestadVågå IL03:11,12
3Jessica Birgit SilberVind IL03:21,55
4Synne Børresen BollingmoJevnaker Idrettsforening Ski03:10,11
5Aurora Storlien UlenLillehammer Skiklub03:20,84
6Mathea NordvikBrandbu IF03:21,96
7Hannah SchjetneGjøvik SK03:26,07
8Hedda MagnussenØstre Toten Skilag03:29,88
9Thea KvamØyer-Tretten IF03:36,79
10Martea Lerfald BergumØyer-Tretten IF03:43,910
11Ada Myhren BekkelundSøre Ål IL03:47,911
12Madeleine SlettenSel IL03:50,412

G15 (bare finaleheatet)

PlassNavnKlubbProlog-tidPlassering prolog
1Eskil EngdalVind IL
2Sivert BorgenØstre Toten Skilag
3Håkon TorsethSøre Ål IL
4Ola StendeRaufoss IL Langrenn
5Edvard Fossum OlstadØyer-Tretten IF
6Thomas SørbøenBagn IL

J16

PlassNavnKlubbProlog-tidPlassering prolog
1Kristine Louise KvammeLillehammer Skiklub03:07,41
2Kristina Masovn HaaveLillehammer Skiklub03:18,53
3Maria Masovn HaaveLillehammer Skiklub03:15,52
4Birgit Dorthea Kleppa MadslienLillehammer Skiklub03:25,04
5Ingrid DragerengenRaufoss IL Langrenn03:30,45
6Hilde Kristine Flenes UlvenEina Sportsklubb03:30,66
7Eline PrestmoLillehammer Skiklub03:35,68
8Helena VestengSvea Skilag03:39,610
9Aurora Normann AndersenRaufoss IL Langrenn03:32,57
10Ingrid ØienVågå IL03:39,39

G16

PlassNavnKlubbProlog-tidPlassering prolog
1Vemund WangenLillehammer Skiklub02:46,22
2Torjus Berge AspeslettenLillehammer Skiklub02:56,38
3Simen GammelmoSvea Skilag02:55,47
4Ola LøvlienLillehammer Skiklub02:46,21
5Falk Håkenstad-BråtenLillehammer Skiklub02:54,86
6Eskil Espe TarudTormod Skilag02:58,29
7Sivert Laderud BergeSvea Skilag02:47,23
8Ola AurmoLom IL02:51,24
9Sjur Holm GrønengLillehammer Skiklub02:54,25
10Torstein SkatteboSør-Fron IL02:58,510
11Sverre Schøyen StiansenLillehammer Skiklub02:59,211
12Vetle Lysne JohansenBagn IL02:59,412
13Jonas HoelsveenRaufoss IL Langrenn02:59,513
14Ole Marius ArvesenSvea Skilag03:05,314
15Emil Solan GorsetSvea Skilag03:05,615
16Jo MallaugLom IL03:08,016
17Sindre Grøv SvensenSøre Ål IL03:13,117
18Sander HaugliRaufoss IL Langrenn03:17,518
19Sindre Syvertsen OverenKolbukameratene, IL03:20,319

K17

PlassNavnKlubbProlog-tidPlassering prolog
1Sigrid Jørandli SundgaardSøre Ål IL03:55,61
2Ingrid FougnerFollebu SK04:04,34
3Mathilde BjørgeRingebu/Fåvang SK04:02,22
4Tina Krøger TræthaugSøre Ål IL04:11,85
5Andrine Fuglerud FlugstadNTG-L/Gjøvik SK04:03,83

M17

PlassNavnKlubbProlog-tidPlassering prolog
1Fredrik Hammerdal OwrenNTG-L/Lillehammer Skiklub04:29,33
2Isak Skari BergerNTG-L/Lillehammer Skiklub04:19,51
3Oskar Lunde RagnhildsløkkenVind IL04:20,32

K18

PlassNavnKlubbProlog-tidPlassering prolog
1Thea SnortheimsmoenVestre Slidre IL/Team Valdres04:02,51

M18

PlassNavnKlubbProlog-tidPlassering prolog
1Jostein KarlsenLillehammer Skiklub04:00,21
2Even KarlsenLillehammer Skiklub04:12,03
3Håvard KvamNTG-L/Kolbukameratene, IL04:04,12
4Ivar DragerengenRaufoss IL Langrenn04:16,06
5Nils Henrik KvaleRaufoss IL Langrenn04:13,05
6Markus Moen RisteØstre Toten Skilag04:12,84

K19/20

PlassNavnKlubbProlog-tidPlassering prolog
1Thea Helene Linnerud FossGjøvik SK03:54,21
2Hege Lindvik StubrudSøre Ål IL04:02,32
3Eline KvamØyer-Tretten IF04:09,83

M19/20

PlassNavnKlubbProlog-tidPlassering prolog
1Fredrik Fuglerud FlugstadGjøvik SK04:17,61

K Senior

PlassNavnKlubbProlog-tidPlassering prolog
1Anne Karen OlsenSvea Skilag05:32,21