Personbilen Holen kjørte, kolliderte med et vogntog lastet med olje som brukes i produksjon av asfalt. Dermed tok oppryddningsarbeidet ekstra tid, forteller politiet.
- I natt har tanken blitt tømt, og ulykkesstedet var ryddet opp tirsdag morgen. Det var ikke lekkasjer fra tanken. Veien har vært delvis stengt i natt, forteller politibetjent Ingrid Tøndel i Lesja og Dovre lennsmannskontor.
Ove Thoresen fra Viking Dombås var med på opprydningen.
- Vi måtte bore inn i tanken og suge ut oljen. Så hadde vi noen utfordringer med utstyr og diverse, derfor tok det såpass lang tid, forklarer Thoresen.
Ikke beslaglagt
Personbilen kom over i motsatt kjørefelt.
- Forklaringen til sjåføren av vogntoget, og sporene vi fant på stedet, stemte overens. Sjåføren har forklart at han forsøkte å legge seg så langt ut til høyre som mulig, sier Tøndel.
Førerkortet til vogntogsjåføren er ikke beslaglagt.