Onsdag åpnet Dovre kirke for en bygd i sorg. Kirken er åpen fra klokken 12.30 onsdag og så lenge det er behov.
Tre ungdommer i ulykken
Tirsdag kveld i 20-tiden kolliderte en personbil med et vogntog. Sjåføren av personbilen, Nina Lerhaugen Snerlebakken (18) fra Dovre, omkom. En gutt (16) fra Lesja og en gutt (18) fra Dovre ble fløyet til sykehus i Trondheim og Oslo med kritiske skader.
Navnet på den omkomne jenta ble frigjort av politiet onsdag.
Sjåføren av vogntoget kom fra ulykken uten store fysiske skader.
Til stede for pårørende
Ønsker kontakt med vitner
Sammen med kommunens kriseteam, sogneprest i Lesja, Jorunn Raddum, tidligere sogneprest i Dovre, Hans-Jacob Dahl, og vikarierende sogneprest, har Fasteraune bistått pårørende og venner til de tre ungdommene.
Ulykken preger Lesja og Dovre. Det var samling for ungdommene i bygda både tirsdag kveld og onsdag på dagen.
Rutinemessig etterforsking
Ulykkesstedet ble grundig undersøkt av politiet og vegvesenets ulykkesgruppe, og ulykken blir rutinemessig etterforsket. Årsaken til ulykken er ikke kjent. Vogntoget kjørte nordover på E6, og personbilen kjørte sørover opplyser vakthavende hos operasjonssentralen i Gudbrandsdal politidistrikt.